Mimoni: veselé potvůrky, které vám zvednou náladu

Mimoni jsou veselé a vtipné postavičky, které se zalíbí nejen malým uličníkům. Můžete je si je domů pořídit třeba ve formě plyšáků nebo na tričkách, kde se znázorňují v různých vtipných situacích.

Rozhodně se nebojte, když budete tato trika nosit do školy nebo do práce, že si váš spolužák, kolega nebo šéf o vás pomyslí, že sami jste mimoň. Takovým tričkem na 100 % zajistíte uvolněnou atmosféru a ve všední den vykouzlíte úsměv na tváři nejen sobě, ale i lidem ve vašem okolí.

Kde jste mohli mimoně vidět

Mimoni se objevili ve filmech Já, padouch nebo Já, padouch 2 a dostali se tak i na velká plátna kin. V ČR se tento animák vysílal v říjnu roku 2010 a sklidil velký úspěch mezi dětmi, teenagery a také dospělými, kteří na něj v hojném počtu vyráželi se svými ratolestmi. Mimoňové zde byli vylíčeni jako uličničtí a zlomyslní přisluhovači.

Jakého mimoně si vybrat

Mimoňové se obvykle znázorňují v několika podobách. Každý správný mimoň by měl mít výraznou žlutou barvu, modré montérky doplněné pracovními botami a na očích ochranné brýle. Není to však žádné dogma. Dnešní mimoňové mohou vykonávat i jiné profese. Oči může mít dvě nebo pouze jedno. Dále je zobrazení mimoňů individuální a záleží jenom na jejich tvůrci.

Veselý mimoň se bude usmívat, učící mimoň bude znázorněn třeba s knírem a ten, který má špatnou náladu se na vás bude mračit. Mimoně si můžete klidně i sami navrhnout a vytvořit si tak originální kresbu na zeď nebo třeba unikátní tričko se svým mimoněm, které nebude mít nikdo jiný.

Stejně jako světu vládli šmoulové nebo želvy ninja, dnes jsou v povědomí mimoňové. Buďte tak in a pořiďte si domů vlastního mimoně.