Bundy na nošení dětí ochrání před nepohodou

Vytvořte si unikátní a praktický mateřský outfit s bundou na nošení dětí. Zapomeňte na překážky v podobě vysokých schodů nebo úzkých uliček, které jsou s kočárkem průjezdné jen velmi těžko. Tato bunda je během chladnějších měsících roku vhodnou alternativou k šátkům, různým babyvakům i k mateřským krosničkám.

Nošení dětí na těle je stále populárnější

Zatímco dříve byly nosící bundy či šátky k vidění spíše sporadicky, v posledních letech jejich obliba výrazně stoupá. Maminky si u bund pochvalují především pohodlí, jednoduchost a moderní vzhled. Bundy jsou ideální na krátkodobé cestování s miminkem. Přece jen ne na všechna místa je zajištěn bezbariérový přístup pro kočárek (problematické jsou obchody i hromadná doprava). Často se setkáte i s tím, že je vstup s kočárkem výslovně zakázán.

Nosící bundy se chlubí spoustou předností

Dítko se v bundě přenáší komfortně. Protože váží jen pár kilogramů, nemusíte se obávat bolestí zad nebo jiného nepohodlí. Případné obavy vykompenzuje skutečnost, že dítě máte neustále u sebe a nemusíte ho tak bedlivě hlídat, jako když je uložené v kočárku nebo v postýlce.

Zvolíte si polohu, která vám je nejpříjemnější – na zádech, na břiše nebo na boku. Ze zkušeností maminek vyplývá, že i samotné děti jsou v šátcích a bundičkách mnohem klidnější.

Vaše dítě je lépe chráněno před útokem cizí osoby nebo zvířete. Během zimních měsíců snáze zabráníte jeho prochladnutí. Bunda je ideální od podzimu až do jara, kdy venku panuje chladnější počasí.

Nošení miminka v bundě či v šátku pomáhá rozvíjet kontakt mezi matkou a dítětem a dítko se stává součástí každodenních aktivit. Tento aspekt je velmi důležitý. Je prokázáno, že děti nošené na těle se motoricky i citově vyvíjejí rychleji než ty, co leží většinu času jen v postýlce.

Kdy je nošení dětí v bundě/šátku rizikové

Nošení dětí v bundě či v šátku má určitá úskalí, na která vám doporučujeme dát si dobrý pozor. U šátku musíte například hlídat, zda je správně uvázaný. Jinak hrozí, že dítko propadne a dojde k nepříjemnému úrazu. Špatně uvázaný šátek má také negativní vliv na vývoj páteře dítěte.

Šátek nebo bunda?

Je potřeba si uvědomit, že bundy samotné jako nosítko většinou neslouží. Oblékají se na dítě, které je zajištěno v šátku nebo ergonomickém nosítku. Bunda je však praktická, protože vás oba během chladných měsíců příjemně zahřeje. Má rovněž pěkný střih a je k dostání v mnoha atraktivních barevných variantách.